I vás by toto mohlo zajímat ! 

 

  

 O nás  

 

Vítáme Vás v naší chovatelské stanici " Wild Angel "

Naše chovatelská stanice, které jsme dali název "Wild Angel" v češtině "Divoký anděl" vznikla v listopadu roku 2004.

Proč právě "Divoký anděl" vám vysvětlím později. A jak k tomu vůbec došlo?

Před lety, když mým dětem bylo asi 12 a 14 let jsme se jako rodina rozhodla pro koupi pejska s PP. Já chtěla kokršpaněla a manžel chtěl víceméně jen pudlíčka. A tak jsem trochu pátrala, ale dle toho co jsem od pejska očekávala, připadal v úvahu jen pudl. A tak jsme začali hledat fenečku a rozhodli jsme se pro stříbrnou barvu. Našli jsme štěňátka, měla je starší paní v rodiném domku a tak jsme se tam jeli podívat. Myslím, že tenkrát měla paní již poslední dvě fenečky, maličkou a takovou pěkně udělanou, ta se mi právě moc líbila. Pak jsme tam jeli ještě několikrát než jsme se rozhodli si štěně opravdu koupit. A tak jsme si naší fenečku konečně přivezli domů. Byla s PP, její jméno bylo Bessi, ale my ji začali říkat Bellinko.

Bellinka byla opravdu vyjímečná, tenkrát jsme ještě nevěděli, že při narození jsou stříbrňáci černí, a tak se nám z černého štěňátka pomalu klubala stříbrná holčička. Bellinku jsme sice nechali uchovnit, ale štěňátka jsme neměli. Jednou jsme se o to pokoušeli, ale to bylo Bellince již asi skoro 5 let, nepovedlo se. Bellinka bohužel ve svých 10 ti letech trochu onemocněla, musela se nechat vykastrovat a žila další rok. Celý život neměla takřka žádné problémy. Byla velmi hodná, mazlivá, všemu co jsme jí říkali, rozuměla. Pak náhle v necelých 11 ti letech se její zdravotní stav zhoršil a během pár dní jsme ji museli nechat uspat, abychom ji ušetřili velkých bolestí. Měla rakovinu plic. Její odchod jsme samozřejmě těžce nesli všichni, ale především já. Život bez pejska prostě nebyl ono !!!

Najednou se vám pod nohama nic nepletlo, nikdo vás nevítal, když se přišlo domů, bylo to prostě jiné a tak jsem se rozhodla si koupit další štěňátko. Hledání v časopisech a různých novinách mne tak trochu zachránilo od smutku a pláče, pudla jsem v té době nechtěla, protože jsem se bála, že bych nové štěně srovnávala s naší Bellinkou, a že by mi jej moc připomínala, a tak jsem hledala nové plemeno, podmínkou bylo aby nelínalo a váhově  bylo kolem 5 ti kg.

Našla jsem bišonky. Ze všech bišonků jsem si vybrala havanského psíka, kterého jsem vůbec neznala. A tak začalo obvolávání inzerátů, kde by se našla fenečka havanského psíka. Jedna chovatelka z Prahy v té době štěňátka zrovna neměla, ale umožnila mi návštěvu jejich havaňáčků, abych se podívala jak vlastně takový havaňáček vypadá. Štěně jsem našla kousek za Prahou u R.Grygarové, také u paní Malcové ale také v Praze u paní Ribatiové, kam jsme se jeli podívat. Měla jen jednu fenku a to bílosobolí, tenkrát 5ti týdenní. Fenečka se nám velmi líbila a tak jsme si ji zamluvili a za další tři týdny jsme si ji již vezli domů. Tenkrát byla velká zima a zrovna ještě náledí a tak jsem štěňátko velmi opatrovala, aby nám nenastydlo.

Fenka dostala jméno Celie Ribaty a je to naše Emilka, jak manžel říká, zakladatelka chovu :-) . S paní Grygarovou jsem několikrát mluvila po telefonu, také mi udělila pár dobrých rad, a já se jela jednou podívat na výstavu v Hagiboru, kde jsem se s paní Grygarovou osobně seznámila, a i s dalšími některými členy klubu havanského psíka. Ani nevím kde se vzal ten nápad si založit chovatelskou stanici, zřejmě to zapříčinilo seznámení s určitými lidmi, kteří chov. stanici vlastnili. A tak jsme vymysleli 6 názvů chovatelské stanice, které musíte mít, pro případ, kdyby již nějaký název existoval, aby vybrali další, a asi za tři měsíce nám přišlo schválení názvu " Wild Angel " , které jsme měli na prvním místě. A proč právě teda Divoký anděl? Stačilo se podívat na naši Emilku, to byl totiž náš divoký andílek.

Byla opravdu jako malá hodně divoká a temperamentní, na druhou stranu velký mazel a andílek. Temperamentní zůstala až do dnes  a myslím, že se již nikdy nezmění. A tak jsme nechali Emilku zbonitovat a plánovali první štěňátka. Tímto začala naše chovatelská éra.

Nikdy jsem neplánovala být chovatelkou, ale stalo se a já toho ani trochu nelituji, spíše lituji toho, že jsem nezačala dříve a to již s Bellinkou.

Co se týče naší chovatelské stanice, snažíme se štěňátka dobře socializovat, velmi brzo jsou zvyklé běhat po celém bytě, což je i dobré pro jejich socializaci. Štěňátka jsou pravidelně odčervovaná, jsou naočkovaná a čipovaná.

Odchází od matky mezi 7-9 týdnem, pokud jsou zamluvení, a dostanou sebou pěknou výbavičku včetně granulek a hraček. Vítáme rádi hodné lidičky, kteří jsou schopni pejskovi poskytnout teplo domova a lásku, protože oni si to velmi zaslouží.

 

Chovu se věnuji již pár let, velmi mne to stále baví a těší. Doufám, že tuto radost si budu moci dopřát ještě mnoho let. :-)

Obsah a úprava
Dagmar Kolísková

Návštěv celkem:
Návštěv dnes:

běží na systému
Website Baker

2004 - 2017
WildAngel.cz